Chci se zapojit

pátek 13.-15. 10. 2023

Národní technické muzeum společně s kolektivním systémem Elektrowin letos již po osmé zve na Recyklační víkend a to prostřednictvím internetu. Ve dnech 13. až 15. října 2023 bude možné nabídnout vysloužilý elektrospotřebič do sbírek muzea prostřednictvím události na Facebooku NTM.


Jak na to ?

Program Recyklačního víkendu probíhá v komentářích FB události, NTM. Na zeď události nebo do komentářů pod příspěvky sdílejte svoji fotografii s elektrospotřebičem, který byste chtěli nabídnout do sbírek Národního technického muzea.

Potvrzení o přijetí nabídky na posouzení a vyjádření o zvažování výběru pro sbírky dostane účastník od odborného pracovníka NTM v online chatové diskuzi obratem.


PÁTEK 13. 10.
| 9:30–12:30 a 13:30–16:30
SOBOTA 14. 10.
| 9:30–12:30 a 13:30–16:30
NEDĚLE 15.10.
Nabídky došlé v rámci akce během neděle budou posouzeny následující pracovní den, tedy v pondělí

Za každý nabídnutý elektrospotřebič do sbírek NTM obdrží účastník po registraci do programu na facebookových stránkách a přidělení registračního čísla v chatové diskuzi NTM slevu na vstupném. Aby bylo možné ověřit, že účastník nabízí skutečně reálný předmět, bude po něm vyžadována jeho aktuální fotografie s nabízeným předmětem.

Slevu na vstupném obdrží každý účastník zaregistrovaný do předmětné chatové diskuze nabízející vysloužilý elektrospotřebič. V případě nabídky více předmětů, obdrží účastník jeden slevový kupón

Co můžete získat?

V případě, že o nabízený spotřebič nebude mít NTM zájem, pak s jeho odevzdáním k recyklaci poradí každému účastníkovi akce online přítomný pracovník kolektivního systému ELEKTROWIN

Ten účastník, který nabídne spotřebič, jež vybere kurátor NTM do sbírky muzea, získá:
čestnou vstupenku pro příští návštěvu, která je přenosná a má platnost 1 rok. Prvních 5 účastníků, kteří nabídnou takovýto elektrospotřebič získá od kolektivního systému ELEKTROWIN poukázku v hodnotě 500 Kč na nákup spotřebního zboží

O výběru spotřebiče k zařazení do sbírky Národního technického muzea rozhoduje výhradně Národní technické muzeum.

Šance na zařazení do sbírky se zvyšují, pokud nám účastník umožní poznat historii doneseného spotřebiče a to formou: návodu, účtenky, originálního balení či krabice nebo reklamního letáku!

Každý účastník, který se zaregistruje do chatové diskuze online programu Recyklační víkend a nabídne svůj spotřebič k posouzení bude souhlasit s poskytnutím svého kontaktního údaje pro zpětné kontaktování pro potřeby vyhotovení darovací smlouvy s NTM.

Má smysl se zapojit

Každý předmět, který ve Vašem domově dosloužil ještě stále může mít své uplatnění. Možná máte doma vzácný a jedinečný kus, který si zaslouží své místo v Národním technickém muzeu v naší expozici nebo v depozitáři, aby byl uchován pro další generace. A pokud by se nám daný předmět do sbírek přeci jen nehodil, stále je z něj možné získat suroviny, které mohou být opětovně použity ve výrobě, to je úkol kolektivního systému Elektrowin. Připojte se k nám ve dnech 13 až 15. října. 2023.


Leták – recyklační víkend ke stažení