Výsledky soutěží 2023

Recyklační víkend

Recyklační víkend 2023

Rádi bychom se s vámi podělili o nebývalý úspěch právě proběhlého Recyklačního víkendu. Od minulého pátku do neděle jsme v rámci našeho výběrového programu zaznamenali více jak 100 účastníků, z nichž mnoho z nich do sbírek nabídlo více než jeden spotřebič. Měli jsme tak opravdu z čeho vybírat.

leštička Esa – návod

Přestože nás již jen tak něco neohromí, vybrali jsme pro doplnění naších sbírek 9 velmi zajímavých předmětů. Mezi nimi se nachází kávovar na překapávanou kávu Eta z poloviny 80. let minulého století dochovaný v původní krabici s kupní dokumentací nebo leštička parket firmy Esa z počátku 50. let 20. století.

Žehlič od firmy Maytag

Nejzajímavějším přírůstkem pro sbírky je pak domácí mandl nebo-li žehlič americké značky Maytag z druhé poloviny 30. let minulého století. Ve stálé expozici sbírky Technika v domácnosti můžete vidět pračku této značky, ale žehlič jsme doposud neměli příležitost do sbírky zařadit.

Vysavač Elektrolux

Neměli bychom zapomenout ani na dvojici spotřebičů značky Elektrolux a to vysavač z roku 1936 a lednici z počátku 40. let minulého století, přičemž oba předměty nesou zároveň zaznamenání hodné uživatelské příběhy.  

Máte doma muzejní kousek?

Muzejní kousek roku 2023